A kémiai gyakorlati kurzus a 3. és 4. osztályban, mint nem kötelező, osztálytermi és folyamatos gyakorlat. A részt vevő diákoknak lehetőségük van arra, hogy saját maguk végezzék el a kémiai kísérleteket. Általában 2-3 fős csoportokban dolgoznak. A gyakorlat során a diákok jobban megértik a kémiai folyamatokat, bővül az anyagismeretük és a kézügyességük, valamint fontos gondolati struktúrákat szilárdítanak meg. Mindez lehetővé teszi számukra, hogy megismerjék és megszeressék az egyébként nagyon elvont és elméleti tárgy, a kémia gyakorlati oldalát.
Íme egy minta a 3. osztály tartalmából:
- Különböző koncentrációjú oldatok készítése – Hígítás
- A különböző mutatók elemzése
- Titrálás és térfogatmérés
- Egyes gázok előállítása és kimutatása a laboratóriumban
- Nyomkereső kísérletek – melyik só rejtőzik a kémcsőben?
- Pufferoldat készítése és elemzése
- Fémek reakciói vízzel, savakkal és bázisokkal
- A kovászanyagok nyomában
- és még sok-sok minden más …
Vezeti: Hadfi Szilvia
