Kémiai gyakorlatok

A kémiai gyakorlati kurzus a 3. és 4. osztályban, mint nem kötelező, osztálytermi és folyamatos gyakorlat. A részt vevő diákoknak lehetőségük van arra, hogy saját maguk végezzék el a kémiai kísérleteket. Általában 2-3 fős csoportokban dolgoznak. A gyakorlat során a diákok jobban megértik a kémiai folyamatokat, bővül az anyagismeretük és a kézügyességük, valamint fontos gondolati struktúrákat szilárdítanak meg. Mindez lehetővé teszi számukra, hogy megismerjék és megszeressék az egyébként nagyon elvont és elméleti tárgy, a kémia gyakorlati oldalát.

Íme egy minta a 3. osztály tartalmából:

  • Különböző koncentrációjú oldatok készítése – Hígítás
  • A különböző mutatók elemzése
  • Titrálás és térfogatmérés
  • Egyes gázok előállítása és kimutatása a laboratóriumban
  • Nyomkereső kísérletek – melyik só rejtőzik a kémcsőben?
  • Pufferoldat készítése és elemzése
  • Fémek reakciói vízzel, savakkal és bázisokkal
  • A kovászanyagok nyomában
  • és még sok-sok minden más …

Vezeti: Hadfi Szilvia

Scroll to Top