Tóth Luca, a 2B. osztályos tanuló május 28-án részt vett a „Jugend debattiert in Ungarn” elnevezésű verseny elődöntőjén, majd május 29-én az országos döntőn. A „Be kellene-e tiltani Magyarországon a közösségi média használatát a 16 éven aluli fiatalok számára?” kérdésről folytatott vitában meggyőző érvekkel győzedelmeskedett a konkurenciával szemben, és megnyerte a versenyt.
A döntőre ünnepélyes keretek között került sor a Budapesti Corvinus Egyetemen, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének védnöksége alatt.
Szeptemberben Luca részt vesz a „Jugend debattiert in Europa” versenyen Berlinben, ahol Magyarországot képviseli majd.
Gratulálunk neki ehhez a nagyszerű sikerhez, és sok sikert kívánunk neki az európai versenyen!


